top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıFavori Reklam

15. Contemporary Istanbul ön izlemeyle basladı.

Türkiye'nin önde gelen galeri, sanatçı, kurum ve kuruluslarını Istanbul'da sanatseverlerle bir araya getirmeyi hedefleyen 15. Contemporary Istanbul'un (CI) ön izlemesi gerçeklesti.


Akbank'ın ana sponsorlugunda bu yıl 15'incisi düzenlenecek uluslararası çagdas sanat fuarının ön izlemesi sanatçılar, koleksiyonerler, is adamları, gazeteciler ve çok sayıda davetlinin katılımıyla yapıldı.

Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Baskanı Ali Güreli'nin ev sahipliginde düzenlenen fuarda sanatseverler, koleksiyonerler ve galericilerle sohbet edip bazı eserleri satın aldı.

TÜRKİYE'DEN 26 ÇAGDAS SANAT GALERISI YER ALIYOR Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı, Rumeli Salonlarında gerçeklesen fuarın ön izleme etkinliginde AA muhabirine açıklamada bulunan Güreli, 15 aylık sessizligin ardından bu günlere geldikleri için mutlu oldugunu söyledi. Güreli, öncelikle Türk çagdas sanatının bir platformu olduklarını dile getirerek, bu edisyonda Türkiye'den 26 çagdas sanat galerisinin yer aldıgını belirtti.


EYLÜL'DE TERSANE ISTANBUL'DA Eylül ayında dünyanın dört bir yanından galerilerin katıldıgı 16. Contemporary Istanbul'un gerçeklesecegini aktaran Güreli, "Tersane İstanbul'un Haliç'teki muhtesem yerinde 9 bin metrekarelik tarihi binanın içerisinde yerimizi alacagız. Yurt dısı galerilerine duyurduk ve çok fazla ilgi gördü simdiden" diye konustu. Katılımcılar, stantları tek tek dolasarak çagdas sanat örneklerini yakından inceleme imkanı bulurken, galeri yetkilileri ve sanatçılardan eserler hakkında bilgi aldı.

GENEL ZİYARETÇİ PROGRAMIYLA DEVAM EDECEK Contemporary Istanbul'un bu edisyonuna Contemporary Istanbul Vakfı (CIF), Akbank Sanat, Baksı Müzesi, Borusan Contemporary, Odun Pazarı Modern Müzesi (OMM) ve Otonom Art Events de katılıyor. Ziyaretçilerin salgın tedbirlerine uyularak ve gerekli kontroller sonrasında salona alındıgı fuarda, çagdas sanat performansları, solo sergiler ve galeriler tarafından eserleri sergilenen sanatçıların katılımıyla "Sanatçı Günü" etkinlikleri yapıldı. Bu yıl fuarda, Anna Laudel, Art On Istanbul, Art Refinery, Artopol Art Gallery, Bozlu Art Project, C24 Gallery, CEP Gallery, De Artium, Dirimart, Faar Art Gallery, Galeri 77, Galeri Binyıl, Galeri Diani, Galeri MCRD, Galeri/Miz, Galeri Nev Istanbul, Galeri Siyah Beyaz, Gama Gallery, Öktem Aykut, Pi Artworks, Piramid Sanat, Sanatorium, Sevil Dolmacı Art Gallery, Vision Art Platform, x-ist, Zilberman Gallery yer alıyor.

1 görüntüleme0 yorum

Kommentare


bottom of page