top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıFavori Reklam

2021'de Türkiye'de 387 fuar düzenlenecek

Güncelleme tarihi: 5 Mar 2021

Türkiye'de gelecek yıl 143'ü uluslararası düzeyde olmak üzere toplam 387 fuar organize edilecek.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birligince hazırlanan 2021 Yılı Fuar Takvimi'ne göre yılın en yoğun fuar programı ilkbahar ve sonbaharda olacak. Mart ayında 61, Nisan'da 37, Ekim'de 56 ve Kasım ayında 53 fuar düzenlenecek. Yurt içinde en fazla fuar düzenlenecek iller sıralamasında 227 fuar ile Istanbul ilk sırada. İzmir'de 25, Antalya ve Bursa'da 17 fuar düzenlenecek.


En fazla fuar tarım, hayvancılık ve gıda sektörlerinde


Yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını döneminde önemi iyice artan ve büyümesini sürekli sürdüren tarım ve hayvancılık ile gıda sektörleri, en fazla fuar düzenlenecek alanlar olacak. Bu kapsamda tarım ve hayvancılık sektörüne dair 46, gıda sektörüne iliskin olarak 32 fuar düzenlenecek.

Tarım ve hayvancılık alanındaki 46 fuarın 36'sı ihtisas, 10'u ise uluslararası ihtisas türünde olacak. Bu fuarlar özellikle eylül ve kasım aylarında gerçeklestirilecek. Gıda sektöründeki 32 fuarın 18 tanesi ihtisas, 14 tanesi uluslararası ihtisas türünde olacak. Bu fuarlar subat, mart ve eylül aylarına yogunlasacak.

Koronavirüs tedbirlerine uyulacak

Fuarlarda koronavirüs tedbirlerine uyulması da saglanacak. Kapalı alanlar; katılımcılar, görevliler ve ziyaretçiler dahil her 10 metrekareye bir kisi düsecek sekilde planlanacak. Açık alanlarda her 4 metrekareye bir kisi bulunabilecek.


0 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page