top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıFavori Reklam

Twitter'ın Clubhouse benzeri Spaces özelligi, tarayıcılar için de aktif ediliyor

Twitter'ın simdi de sasırtıcı bir biçimde Spaces özelliginin masaüstü web tarayıcıları için de aktif etmeye baslayacagı ortaya çıktı.

Popülerligi yavas yavas kaybolmaya baslasa da birkaç ay öncesinin dillerden düsmeyen uygulaması Clubhouse olmustu. Bunun üzerinde teknoloji devleri birer birer ses odaklı mesajlasma uygulamalarını duyurmaya ve yayına almaya basladı. Facebook, LinkedIn, Discord'un Clubhouse benzeri uygulamalar gelistirdigini son günlerde sizlerle paylasmıstık. Twitter ise bu konuda en erken davranan isimlerden biri oldu ve Spaces özelliğini bazı iOS kullanıcıları için bir süre önce devreye almaya basladı.

Twitter'ın simdi de sasırtıcı bir biçimde Spaces özelliginin masaüstü web tarayıcıları için de aktif etmeye baslayacagı ortaya çıktı. Bu da özelligi, tüm Twitter kullanıcılarının her an erisebilecegi bir özellik haline getiriyor.

Spaces'in tarayıcılar için aktif edilecek olması, arastırmacı Jane Manchun Wong'un Twitter'ın masaüstü sürümünde temelde mobil sürümle aynı görünen Spaces arayüzünü bulmasından kısa bir süre sonra ortaya çıktı.

Aslında, Twitter Spaces ekibinde çalısan bir gelistirici de asagıda görebileceginiz üzere web üzerinde çalısan özelligi birkaç gün önce ortaya çıkarmıstı.

Twitter'ın Spaces özelligi su anda Android kullanıcıları için aktif degil, zaten özelligin resmi lansmanı da henüz gerçeklesmedi. Sirket Spaces'i su anda yavas yavas kullanıma sunuyor ve geri dönüslere bakıyor. Ancak Twitter'ın Spaces'i masaüstü için de aktif edecek olması, sadece uygulamayla sınırlı kalan rakiplerine fark atmasına yardımcı olabilir. Zira masa basında çalısan birçok kisi, Twitter'ı gün içinde uygulamalardan degil, bilgisayarlarından ziyaret ediyor. Bu da teknoloji devine hiç süphesiz büyük bir avantaj saglayacaktır.


1 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page