top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıFavori Reklam

Dezenformasyonu engellemek isteyen WhatsApp, iletme özelliğini sınırlandırıyor

Dezenformasyon sorununu ortadan kaldırmak isteyen WhatsApp, kullanıcıların iletebileceği mesaj sayısını sınırlandıracak.

Hayatımızın değişmez bir parçası haline gelen mesajlaşma ve iletişim platformları, sosyal medya platformları ile birlikte haberlere en hızlı ulaşmamızı sağlayan çözümler arasında yer alıyor. Bu platformlar hızlı bir şekilde haberlere ulaşmamızı sağlasalar da, ulaştığımız haberler maalesef her zaman doğru haberler olmuyor.

Çağımızın en önemli sorunları arasında yer alan dezenformasyon, sosyal medya ve mesajlaşma platformları nedeniyle çığ gibi büyüyor. Bugün edindiğimiz bilgilere göre bu sorunu ortadan kaldırmak isteyen WhatsApp, dezenformasyonu önlemek için kullanıcıların iletebileceği mesaj sayısını sınırlandıracak.

Uzun zamandır bu sınırlandırma üzerinde çalışan WhatsApp, 3 yıl önce iletilecek mesajların sınırlandırılmasına Brezilya'da başlamıştı. WhatsApp'ın beta özelliklerini duyurmasıyla tanınan Wabetainfo'nun paylaştığına göre mesajlaşma platformu, beta olarak Brezilya'da denediği sınırlandırmayı tüm dünya için kullanıma sunacak.

İletilecek mesajların sınırlandırılması gelecekte karşımıza çıkacak güncellemelerle birlikte tüm kullanıcılar için geçerli olacak. WABetaInfo'nun aktardığı bilgilere göre söz konusu özellik, WhatsApp iOS uygulamasının 22.7.0.76 beta versiyonunda yer alıyor.


İletilecek mesajların sınırlandırılmasının daha önce iletilmiş olan mesajlar için geçerli olacağını da ekleyelim. Kısacası kendi yazdığınız bir mesajı dilediğiniz gibi iletebilirsiniz bu konuda herhangi bir sınırlama bulunmuyor.

0 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page