top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıFavori Reklam

Google Asistan, güvenliği tehdit altında olan şifreleri kolayca değiştirmenizi sağlayacak.

Geçtiğimiz yılın Kasım ayından bu yana kısıtlı sayıda kullanıcı ile test edilen özellik, bugün edindiğimiz bilgilere göre kademeli olarak tüm kullanıcılara açılacak.

İnternet ve teknoloji dünyasının en büyük sorunlarından biri olarak karşımıza çıkan siber saldırılar, hesap bilgilerimizin güvenliğini tehdit etmeye devam ediyor. Kullanıcıları daha güvenli bir internet deneyimi sunmak isteyen Google, geçtiğimiz yıl şifre güvenliği ile ilgili yeni bir özellik duyurmuştu.

Google tarafından aktarılan bilgilere göre Chrome ve Google Asistan için sunulan yeni özellik, güvenliği tehdit altında olan şifrelerin çok daha kolay bir şekilde değiştirilmesini sağlıyor. Geçtiğimiz yılın Kasım ayından bu yana kısıtlı sayıda kullanıcı ile test edilen özellik, bugün edindiğimiz bilgilere göre kademeli olarak tüm kullanıcılara açılacak.

Hatırlatmak gerekirse Google'ın internet tarayıcısı olan Chrome, uzun süredir kullanıcılarına güvenliği tehdit altında olan şifreler ile ilgili bildirimler gönderiyor. Şifre güvenliğine Google Asistan'ı da dahil eden şirket, güvenliğitehditaltındaolan bir şifre tespit ettiğinde kullanıcısını Google Asistan bildirimi ile uyaracak.

Kullanıcıların karşısına çıkan bildirim içinde şifreyi otomatik olarak değiştirme seçeneği de sunuluyor. Bu seçeneği takip eden kullanıcılar, Google Asistan'ın desteği ile birlikte saniyeler içinde şifrelerini değiştirebilecek. Söz konusu özelliğin şu an için sadece destek verilen belirli web siteleri için çalıştığını da ekleyelim.

Google Asistan ile otomatik şifre değiştirme özelliğinin ilk etapta hangi ülkeler için kullanıma sunulacağı ile ilgili ise şu an için herhangi bir bilgi bulunmuyor.

0 görüntüleme0 yorum

Комментарии


bottom of page