top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıFavori Reklam

Google'dan yapay zeka ile video oluşturma platformu: Imagen Video

Teknoloji dünyasının en önemli firmaları arasında bulunan Google, yapay zeka ile video oluşturma platformu olan Imagen Video'yu duyurdu.

Teknoloji dünyasının geleceği olarak görülen yapay zeka çözümleri her geçen gün yeni bir gelişme ile birlikte karşımıza çıkıyor. Midjourney ve DALL-E 2 gibi yapay zeka ile görüntü oluşturma sistemlerini geçtiğimiz dönemlerde pek çok kez sizlere aktarmıştık.

Görüntü oluşturma sistemlerinin ardından ise karşımıza yapay zeka ile birlikte video oluşturma sistemleri çıkmaya başladı. Meta'nın DALL-E benzeri yapay zeka destekli video aracının neler yapabildiği ile ilgili detayları geçtiğimiz hafta sizlerle paylaşmıştık.

Bugün edindiğimiz bilgilere göre ise Meta'nın Make-A-Video platformuna kısa süre içinde bir rakip de geldi. Teknoloji dünyasının en önemli firmaları arasında bulunan Google, yapay zeka ile video oluşturma platformu olan Imagen Video'yu duyurdu.

Imagen Video platformunun geliştirilme aşamasında olduğunu ve ortaya çıkan videoların pek kaliteli olmadıklarını da ekleyelim. Uzmanlara göre Imagen Video ile oluşturulan videolar şu an için bulanık ve yapay. Imagen Video çözümünün Google'ın görüntü oluşturma sistemi olan Imagen'in üzerinde kurulduğunu da ekleyelim.

Imagen Video'nun alacağı güncellemeler ile birlikte gelecekte daha başarılı videolar oluşturması da sürpriz olmayacaktır. Konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

0 görüntüleme0 yorum

Comentarios


bottom of page