top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıFavori Reklam

Microsoft, Minit'i satın aldı.

Süreç madenciliğinin her geçen gün daha da önem kazandığı bugünlerde yeni bir gelişme ile karşımıza çıkan Minit, Microsoft tarafından satın alındığını duyurdu.


Süreç madenciliği yazılımı olarak hizmet veren Minit'in Earlybird'den 3,3 milyon euro yatırım aldığını 2018 yılının Aralık ayında sizlere aktarmıştık. Süreç madenciliğinin her geçen gün daha da önem kazandığı bugünlerde yeni bir gelişme ile karşımıza çıkan Minit, Microsoft tarafından satın alındığını duyurdu.

Minit ve Microsoft arasında gerçekleşen satın alma anlaşmasının finansal detayları ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadığını da ekleyelim. 2014 yılında Rasto Hlavac tarafından Bratislava'da kurulan Minit, sunduğu yazılım ile iş süreçleri ile ilgili verileri analiz ediyor.

Karmaşık iş süreçlerinin gerçekte nasıl gerçekleştiğini detaylı bir şekilde kullanıcısına sunarak şirketlerin belli alanlarda tasarruf etmesine olanak tanıyan girişimin Slovakya, Hollanda ve ABD'de ofisleri de bulunuyor. Minit, geliştirdiği süreç madenciliği yazılımı sayesinde şirketlerin üretim, finansal prosedürler, banka kredileri onayları ve sigorta talepleri işleme gibi kritik iş süreçlerinin kolaylaştırmasına da yardımcı oluyor.

Minit sayesinde bu süreçlerin detaylı olarak anlaşılması, işletmelerin robotik süreç otomasyonu ve büyük sistem değişiklikleri gibi önemli dönüşüm çalışmalarının daha kolay bir şekilde gerçekleşebiliyor. En son 2018 yılında yatırım alan Minit'in bugüne kadar toplamda 11,40 milyon dolar yatırım aldığını da ekleyelim.

Minit satın alması ile ilgili açıklamalarda bulunan Microsoft süreç iç görüleri genel müdürü Justin Graham, Minit ile birlikte Microsoft müşterilerinin süreç verilerini daha iyi anlayabileceklerini, operasyonların gerçekte nasıl göründüğünü ortaya çıkarabileceklerini ve her adımda uyumluluğu sağlamak için tüm şirket genelinde iyileştirmeler yapabileceklerini aktardı.

1 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page