top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıFavori Reklam

Twitter, üç yeni özellik üzerinde çalışıyor.

Twitter'ın üzerinde çalıştığı yeni özellikler, Android uygulamasının güncellemesi ile birlikte ortaya çıktı.


Günümüzün en önemli sosyal medya platformları arasında yer alan Twitter'ın Elon Musk tarafından satın alındığını geçtiğimiz günlerde sizlere aktarmıştık. Bugün karşımıza çıkan gelişmelere göre ise sosyal medya platformu, yeni özellikler üzerinde çalışıyor.

Hatırlatmak gerekirse Twitter, geçtiğimiz haftalarda hem tweet düzenleme özelliği ile ilgili yeni bilgiler paylaştı hem de sadece belirlediğiniz kişilerin attığınız Tweetleri görmenizi sağlayan "Circles" özelliğini duyurdu. Twitter'ın üzerinde çalıştığı yeni özellikler, Android uygulamasının güncellemesi ile birlikte ortaya çıktı.

Twitter'ın yeni özellikleri arasında video ve fotoğrafları aynı tweet içinde kullanmanızı sağlayan mixed - media özelliği, ödül tweetleri ve pronouns - zamir ekleme alanı yer alıyor. Mixed - media özelliği ile birlikte 4 fotoğraf ve 1 videodan oluşan tweetler atmak mümkün olacak.

Android uygulamasının detaylarında karşımıza çıkan ödül tweetlerinde ise tweetin alt kısmında bir hediye emojisi yer alacak. Bu özelliğin tam olarak ne amaçla kullanılacağı konusunda ise şu an için herhangi bir bilgi bulunmuyor. Ödül tweetleri özelliğinin yeni bir para kazanma seçeneği olarak platforma eklenebileceğini de belirtelim.


Hatırlatmak gerekirse Twitter kullanıcıları, şu an için nasıl hitap edilmek istediklerini hem kullanıcı isimlerine hem de kişisel bilgiler kısmına ekliyor. Twitter üzerinde çalıştığı yeni özellik ile birlikte ise kullanıcılarına, nasıl hitap edilmek istediklerini belirtebilecekleri bir pronouns - zamir ekleme alanı da sunacak.

İlk olarak geçtiğimiz Nisan ayında sızdırılan durum özelliği ile ilgili de yeni bilgilerin ortaya çıktığını da ekleyelim. Yeni bilgilere göre durum özelliği içinde durumu keşfet ve duruma katıl gibi seçenekler de yer alacak. Söz konusu özelliklerin yakın zaman içinde kullanıma sunulmaları bekleniyor. Konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.0 görüntüleme0 yorum

Comentários


bottom of page