top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıFavori Reklam

Whatsapp Web'de Sesli ve Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Güncelleme tarihi: 5 Mar 2021

Whatsapp, web sürümüne gelen yeni güncellemeyle artık sesli ve görüntülü arama yapmak mümkün. Peki Whatsapp Web'de sesli ve görüntülü arama nasıl yapılır?

Uygulamanın macOS ve Windows için sunulan uygulamasıyla ilgili bir açıklama yapan sirket, kullanıcıların artık bu masaüstü uygulamalar üzerinden de sesli ve görüntülü aramalar yapabileceklerini duyurdu.

Sirket ayrıca masaüstü sürümler üzerinden yapılacak görüsmelerin de uçtan uca sifrelenecegini, yani bu görüntülere ulasılamayacagını belirtti.

WhatsApp'ın masaüstü sürümüne getirilen sesli ve görüntülü arama özelligi, su an için yalnızca birebir aramaları destekliyor. Yani bu özelligi kullanırken, birden fazla kisi ile arama gerçeklestiremiyorsunuz. Bu konuda da açıklamalarda bulunan gelistiriciler, ilerleyen süreçte grup aramalarının yapılabilecegini ifade ettiler.


Whatsapp Web'de Sesli ve Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?


WhatsApp'tan sesli ve görüntülü aramalar yapmak isterseniz, öncelikle bu uygulamanın masaüstü sürümünün uygun versiyonunu bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor.

WhatsApp Web'de oldugu gibi bir QR kod ile karsılasacaksınız. Bu QR kodu okutup hesabınızı açtıktan sonra da WhatsApp'ın masaüstü sürümleri üzerinden sesli ve görüntülü aramalar yapabilirsiniz.11 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page